1926

A cable making company from Bratislava purchased a semi-finished building from a candy maker at the outskirts of Kolin. When finished in early 1927, it began to produce wiring pipes, boxes and accessories. However, the rapid growth of production was slowed down by the war. The product range had to be adapted to the needs of wartime – the plant produced winches and special equipment for the aviation industry.

 

1946

Tehas muutus uueks üksuseks: riigi omanduses olev Kablo Bratislava. Pärast kolme aastat see jagunes mitmeks ettevõtteks. Installatsioonimaterjalide tootmine jäi Kolinisse.

 

1963

Ilmus uus elektriinstallatsioonimaterjalide tootmise suund. Plastide laialdasem kasutamine muutis oluliselt tootmist. Plastitöötluse arendamine on vähendanud olemasolevat metallkaablitorude tootmist ja hakatud tootma kaabli-ja sedmekarbikuid, painduvaid torusid ja plasharutkarpe.

 

1969

Firma laiendas oma tootmisportfooliot ja avas tootmise suure nõoudlusega emaileeritud Cu juhtmele, mida kasutatakse elektrimootorite ja trafode mähistes. Selle tootmine lõpetati 1996. aastal.

 

1985

Kladno riiklik ettevõte, mille tootmine on Kolin'is, liitus ZSE Praha kontserniga mitme aasta jooksul.

 

1989

Teine ja kõige olulisem muutus arengus tuli pärast Velvet Revolutsiooni 1989. aastal. Kolini rühm sai järgmisel aastal iseseisvaks ja asutati s.p. Kablo Kolin.

 

1994

Riigiettevõtte erastamine 1994. aastal nimega KOPOS Kablo Kolin s.r.o. Alustatakse elektriinstallatsiooni materjalide tootmise uut dünaamilist faasi.

 

1996

Ettevõtte nimeks saab KOPOS KOLIN a.s. üleminek aktsiaseltsiks 1996. aastal jääbki tänapäevaseks tugevaks kaubamärgiks.
Investeeringud oma PVC-graanulite segamistehase ehitamisse ja selle kasutuselevõtmisse samal aastal on pannud aluse uuele ettevõtte tehnilise ja tehnoloogiliste arengu võimalustele. Need masinad tagavad oma mehaanilise võimekusega piisava koguse kvaliteetseid tootmismaterjale ja värvikonsistentsi. Üheks enim arenenumaks on kahekomponentsete toodete tootmiseks kasutatav gofreeritud torude ja survevaluseadmete tootmine.

 

1997

Emaileeritud juhtmete tootmise lõpetamine.
Tšehhi ja maailma suurenev turunõudlus motiveerib meid laiendama oma äri teistesse riikidesse ja on viinud selleni, et ettevõte asutab esimese tütarettevõtte Euroopas ja seejärel ka välismaal. Praegu tegutsevad nad iseseisvalt 11 riigis, sealhulgas Slovakkias, Ukrainas, Venemaal, Valgevenes, Gruusias, Poolas, Ungaris, Horvaatias, Rumeenias, Saksamaal ja Dominikaani Vabariigis. Ettevõte arendab ka äritegevust ja konsolideerib turupositsiooni teistes maailma osades, nagu Prantsusmaa, Benelux, Rootsi, Norra, Austria, Suurbritannia või Araabia Ühendemiraadid.

 

2005

Haldus- ja tootmishall, mille sisuline investeering oli 10 miljonit eurot. Algasid topeltseinaga karbikute tootmisprotsessid.

 

2006

Üleminek mahe tootmisele.

 

2007

Neoklas Šardice metallist kaabliteede omandamine. Omandatud tehnoloogia on suurendanud kaablijaotusssüsteemide kvaliteeti ja toimivust.

 

2009

Käivitatud tänapäevased MARS ja JUPITER kaabliteede süsteemid.

 

2012

Tootmine Šarditsis suletakse ja tehnoloogia tuuakse üle Kolini-sse.

 

2018

Uue kaasaegse lao rajamine.

 

 

KOPOS KOLIN a.s. tütarettevõtted

 

1997

Ukraina

 

1998

Valgevene

 

1999

Poola

 

2000

Venemaa, Rumeenia ja Slovakkia

 

2002

Ungari ja Smolensk, Venemaa

 

2007

Saksamaa

 

2008

Horvaatia ja Etioopia (suletud 2014)

 

2009

Gruusia
Tütarettevõtete / partnerite ühinemine KOVOFIN ELEKTRO, s.r.o. KOPOS Slovakia

 

2009

Dominikaani Vabariik

 

2009

Uus tootmisüksus Ukrainas

 

2009

KOPOS HOLDING a.s. tütarettevõtjate ümberkorraldamine. peamine üksus

 

 

KOPOS KOLÍN a.s. on Tšehhi pereettevõte.